Jak reagovat na změny v IT a zároveň být o krok napřed?

Jak reagovat na změny v IT a zároveň být o krok napřed?

Jakým způsobem se v přístupu k IT změnilo chování zákazníků vzhledem ke krizi posledních let? Jak efektivně reagovat na změny v oblasti IT? A hlavně, co jsou podle nás současné trendy na trhu?

Změny v chování zákazníků

Všichni šetří. Samozřejmě IT oblast není žádnou výjimkou. Změnu spatřujeme v tom, že začaly šetřit i ty instituce, které dříve vynakládaly podstatně více finančních prostředků, jako právě banky. I ve veřejném sektoru je méně zakázek a realizované zakázky jsou menšího rozsahu. Z obchodního pohledu je to negativní. Na druhou stranu častěji než dřív lidé přemýšlejí, co vlastně pořídí, když mají omezené rozpočty. My se snažíme vyjít zákazníkům maximálně vstříc vždy, když navrhujeme různá řešení či opatření. Navíc využíváme nejvíce toho, co už zákazník investoval, popřípadě s čím disponuje.

 

Nenechte se vykolejit změnami v IT – buďte připraveni!

Jedna věc jsou technologie, ty samotné se vyvíjí maximální rychlostí. Naší snahou je sledovat a umět vždy použít ty nejlepší a nejnovější. My jsme jakožto technologická firma takovým tlumočníkem mezi tím, co umožňují technologie a tím, co potřebují zákazníci. Snažíme se dobře využít technologie pro naše zákazníky.

Usilujeme každým dnem o efektivní reakci na změny, na druhou stranu se snažíme pozitivní změny vytvářet. Staré technologie zanikají a přicházejí nové, modernější technologie. Není možné reagovat na všechno. Ačkoli se technologie mění, bereme je pouze jako nástroj a stále se snažíme hledat nové možnosti, jak mohou zákazníkovi sloužit.

 

3 trendy současnosti, kterým se musíte přizpůsobit

1. Webové aplikace přístupné odkudkoli - Trendy máme jak technologické, tak ve způsobu práce. Velmi oblíbené je využívání webových aplikací přístupných odkudkoli, jelikož lidé pracují flexibilně, někdy i pro více organizací.

2. Nakupování služeb místo investic - A to jen takových služeb, které aktuálně potřebuji a na omezenou dobu, v rámci které službu využiji. Stále častěji jsou tyto služby hostované, tedy provozované specializovaným provozovatelem, nikoli uživatelem. Postupně mizí obavy týkající se možnosti zanechat provozování informačního systému či určité služby někým jiným. To platí jak pro podniky, tak i osobní použití. Na tomto místě by dnes každý použil slovo cloud.

3. Zjednodušování – Je důležitým trendem, který podle našeho názoru přichází a my ho podporujeme. Napadne Vás také parafráze s dobou zkracování z filmu Postřižiny, že přichází doba zjednodušování? Jelikož zákazníci, a to jsme vlastně všichni, chceme používat systémy, které jsou nejen dobré, ale také rozumné, srozumitelné a jednoduché.

 Záleží na tom, která technologie se použije nebo jaký je celkový přístup, nikoli polarizování technologií na lepší a horší.  Zákazníci šetří a ubývá těch, kteří chtějí vyvinout software na zakázku pro sebe.

 

My se snažíme dodávat systémy, které se nastavují srozumitelně. Lidé ve firmách jsou více než dříve ochotni přizpůsobit se obvyklým procesům a nastavením. Příkladem je IQDoc pro řízení dokumentů nebo PMPortal pro řízení projektů.

 

Jaké další trendy jsou podle Vás klíčové? Jak se vyrovnáváte se změnami IT a umíte se přizpůsobit?

Adresa Brno

Otevři velkou mapu

Adresa Praha

Otevři velkou mapu

Icontio Ltd., org. složka

  • Spielberk Office Centre
  • Holandská 1
  • 639 00 Brno
  • Czech Republic
  • IČO: 277 29 958
  • DIČ: CZ277 29 958
  • Dat. schránka: a7bdew

Společnost Icontio Ltd., org. složka je vedená u rejstříkového soudu v Brně, spisová značka A 19701.

Fakturační údaje